ANA SAYFA FLEXO  MAKiNELERiMiZ TEKNiK BiLGiLER ÖZEL MAKiNELERiMiZ
English  &  Türkçe

FLEXO BASKI MAKiNELERiMiZ
  Kaliteli üretimi amaç edinen Matesan; ana faaliyet konusu olan flexo baskı makinelerinde, yeni teknolojileri yakından takip etmekte ve tasarımlarında matbaa sektöründeki kullanıcıların, istek ve tavsiyelerini dikkate almaktadır.
Farklı ebatlarda Tamburlu ve Kule tipi makinelerin tasarımlarına devam eden firmamız; Gearless Technology olarak anılan yeni yöntemler üzerinde de çalışmalarına başlamıştır. Dişli çarkların kullanılmadığı bu uygulamalarda, ana merdane, kazan merdanesi ve tram merdanelerine tüm tahrikler, doğrudan doğruya servo motorlar ile verilmektedir. Kullanılan teknik sayesinde, her bir merdanenin hareketi diğerlerinden bağımsız olarak kontrol edilebilmektedir.
Gearless sistemler tek kazanla değişik ebatlarda baskı yapabilme imkanı vermektedir. Kısa vadeli yatırım bedeli diğer uygulamalara göre oldukça yüksektir. Fakat, kazan maliyetlerinden ve zamandan sağlanan tasarruf, kullanıcı için büyük bir avantajdır.
Müşterilerilerimizin; yeni teknoloji ürünü ve yüksek kapasiteli makinelere olan taleplerini değerlendirdiğimiz gibi, basit tekniklerle imal edilen, kapasitesi ve maliyeti daha düşük olan, makine isteklerine de cevap vermekteyiz.

4 RENK FLEXO MAKiNESİMATESAN DÖRT RENKLi FLEXO BASKI MAKiNESi  ''CS-45080''

Tasarım aşamasında, kullanım ve bakım kolaylığı olmasına özen gösterdiğimiz makinemiz, bilgisayarlı kontrol sistemine sahiptir. Sektörde yirmi yıla yakın tecrübesi olan teknisyen ve ustalarımızın kaliteli işçilikleri ile ortaya çıkarılmıştır. Kullanılan ekipman ve malzemelerin tamamı yüksek kalitededir.

Ürünümüz; 800 mm eninde (PP/HDPE/LDPE/BOPP) polietilen film, polypropilen film, lamine ürünler, pvc, kağıt ve jelatin gibi malzemelerin baskısını yapabilmektedir. Baskı hızı 150 metre/dakika olan makinemizin baskı seçenekleri ( 4+0, 3+1, 2+2 ) şeklindedir.

Makine gövdesi 50 mm kalınlığında çelikten imal edilmiş ve kızak sistemlerinde 1.2714 ile 1.2738 kalite sertleştirilmiş takım çeliği kullanılmıştır. Kızak ayarlarının hassas bir şekilde yapılabilmesi için, hareketi sağlayan vidalı miller ince diş olarak imal edilmiştir.

Rakle gurubunun gövdesi 6000 serisi alüminyumdan yapılmış ve Doctor Blade sistemi uygulanmıştır. Bu sistem sayesinde sarf malzemelerinin hava ile teması en az düzeye indirilmiş ve seramik tram merdanelerin kullanılması ile %25'e varan mürekkep tasarrufu sağlanmıştır. Hollanda menşeli Apex marka 100 L /cm'lik seramik merdaneler, hidromotor vasıtası ile bağımsız olarak hareket edebilmektedir.

Mürekkep sirkülasyonu pnömatik pompalar ile müstakil ve emniyetli bir şekilde sağlanmaktadır. Kapalı devre çalışan sistem, viskozitenin ayarlanmasını ve sabitlenmesini kolaylaştırmaktadır. Bu sayede, ton farklılıkları önlenmiş ve baskı kalitesi artırılmıştır.

Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan elektrik sistemi, kurutma ünitesi dahil olmak üzere toplam 52 kW gücündedir. 

Merkezi kurutma ünitesi 30 kW gücünde, rezistanslı ve elektronik termostatlı olup, üç kademedir. Üfleme sıcaklığı istenilen kademeye ayarlanabilmektedir.  Sisteme entegre olan hava emme düzeneği ile solvent, alkol vb.. uçucuların ortamdan dışarıya atılması kolaylaştırılmıştır.

Hidrolik sistemde Hema dişli pompa, Sauer-Danfoss hidromotor, dağıtıcı blok ve özel yapım pistonlar kullanılmıştır.

Ana merdaneler ve sargı merdanesi, menşei Almanya olan Lenze marka 1.8 kW gücünde servo motor ve redüktörler ile tahrik edilmektedir. 

Çift çözgü ve çift sargı bulunan makinemizin, otomatik çözgü ve sargı ünitelerinde havalı şaft, mekanik çözgü ve sargı ünitelerinde ise krom kaplı mil kullanılmıştır.

Çözgülerde menşei İtalya olan ''Re'' marka Gergi Kontrol ünitesi ve Manyetik Fren kullanılmıştır. Loadcell ve Tansiyon Kontrol tertibatı ile otomatik gergi ayarı yapılabilmektedir. Bu sistem, baskı esnasında meydana gelebilecek film kopmalarında makineyi kendiliğinden durdurmaktadır.

Makinenin hızlı ve rahat  bir şekilde kontrol edilebilmesi için dört ayrı bölgeye kumanda düğmeleri yerleştirilmiştir. Ayrıca; Baskı hızı, renk kaydırma, istenilen metrajda otomatik durdurma ve yön değiştirme gibi fonksiyonlar, Dokunmatik Panel üzerinden kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

Kenar kontrol ünitesi, kamera teçhizatı, vinç sistemi ve yedek kazan takımları opsiyonel olarak sunulmaktadır.Copyright © MATESAN  Makine Teknolojileri Sanayi - Innovation in the Machinery     [ 2010 - 2011 ]   info@matesan.com    Tel :+90 216  527 35 61 - Fax :+90 216 527 35 62